Beniaminek z Luzina wygrywa z liderem z Grodziska Wielkopolskiego

II Liga Kobiet. GOSRiT Luzino – GSS Grodzisk Wielkopolski 3:0

W  niedzielę 29 września br zawodniczki GOSRIT Luzino zainaugurowały rozgrywki na własnym boisku a przeciwnikiem podopiecznych trenera Sylwestra Piątek i Adama Olejniczak był dotychczasowy wicelider rozgrywek GSS Grodzisk Wlkp.

Od początku spotkania zawodniczki z Luzina wyszły na boisko bardzo zmobilizowane i chciały się jak najlepiej pokazać się przed własną , liczną publicznością  W 8 minucie meczu w sytuacji sam na sam znalazła się Oliwia Werra ale strzał wylądował w rękach bramkarki gości. W 19 minucie spotkania Magda Lińska zeszła do środka i strzał z ok 20 metrów wylądował w okienku bramki Grodziska i luzinianki wyszły na prowadzenie. Kolejne minuty to akcja  za akcję z przewagą dla gospodarzy. W 37 minucie świetne podanie do Oliwii Werra, która minęła bramkarkę Grodziska ale strzał na pustą bramkę zablokowany przez defensywę gości. Pięć minut później na trybunach kolejną radość, pięknym strzałem z szesnastu metrów podpisała się Oliwia Falk, która podwyższyła prowadzenie na 2:0. W 45 minucie spotkania jedyny błąd w tym mecz bramkarki gospodarzy, która podwójnie złapała piłkę w polu karnym i rzut wolny pośredni z 8 metrów od bramki , na szczęście dla Luzinianek  okazje ta nie wykorzystały przyjezdne

W drugiej połowie spotkania mecz  lepiej zaczęły zawodniczki z Grodziska, które atakowały raz po raz bramkę luzińskich piłkarek. W tym czasie znakomicie w bramce GOSRiT prezentowała się  Nikola Kankowska, która  w tym meczu nie dała się pokonać. Kolejne minuty to już akcję gospodarzy , w tym czasie swoje szanse na bramkę miały   Oliwia Werra, oraz Magda Linska. Wynik spotkania na 3:0 dla GOSRiT Luzino ustaliła w 79 minucie najlepsza na boisku Magdalena Lińska.

Sklad GOSRiT Luzino:  Nikola Kankowska, Paulina Mach ( 82′ Patrycja Beyrowska), Maria Lińska,  Weronika Mutke, Julia Fajter, Oliwia Falk, Ewelina Barra, Milena Fajter, Julia Bargańska, Oliwia Werra, Magda Lińska

Sponsorami zespołu są: PKS Gdynia S.A, Luzińska Restauracja, Elprofessional, SAN-TECH, Doko, Trak Barłomino, Auto-Mechanika Falkowski, Gmina Luzino. Partnerem zespołu jest Dami-graphic studio