Derby na remis

IV liga. Wikęd Luzino – Stolem Gniewino 1:1

Bardzo dobre spotkanie mogli zobaczyć kibice, którzy wybrali się we wtorek 30 kwietnia na stadion GOSRiT , gdzie Wikęd Luzino w derbach powiatu wejherowskiego, podejmował Stolem Gniewino. To obfitujące w wiele sytuacji bramkowych spotkanie zakończyło się remisem 1:1, z którego chyba bardziej powinni być zadowoleni podopieczni trenera Pawła Radeckiego.

Początek meczu to długie rozgrywanie piłki przez przyjezdnych oraz bardzo groźne kontry w wykonaniu Wikędu. Po jednym z nich piękny strzał z rzutu wolnego daje prowadzenie gospodarzom. Po tym golu jeszcze dwu krotnie Wikęd był bardzo blisko zdobycia kolejnych bramek, ale albo bardzo dobrze interweniował 47-letni bramkarz Stolemu, albo po strzale Fierki piłka zatrzymała się na słupku bramki gości.

Pod koniec 1 połowy lepiej zaczęli grać goście, czego efektem był gol wyrównujący zdobyty przez Patelczyka.

Po zmianie stron na długo wydarzenia boiskowe zdominował Stolem, którego ataki co chwile siały ferment pod bramką strzeżoną przez Dominika Składowskiego. Na szczęście dla gospodarzy, bramkarz Wikędu kilkakrotnie popisywał się znakomitymi interwencjami, po za tym dwu krotnie obrońcy z Luzina wybijali piłkę z linii bramkowej. Od 75 minuty mecz się wyrównał i częściej pod bramkę gości zaczęli przedostawać się gospodarze, ale wynik spotkanie nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem 1:1.

Warto dodać, ze w końcówce meczu w drużynie z Luzina na boisku mieliśmy aż 6 młodzieżowców w tym 4 juniorów, co powinno procentować w przyszłości.

Kolejny mecz Wikęd zagra już w najbliższą sobotę 4 maja w Lęborku z miejscowa Pogonią.