GOSRiT 2006 Luzino trzecią drużyną w Polsce!

Kolejny sukces w Mistrzostwach Polski LZS zanotowali młodzi piłkarze GOSRiT Luzino. Tym razem drużyna z rocznika 2006, podczas finału krajowego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka stanęła na najniższym stopniu podium. W imprezie, która odbyła się w dniach 27-29.07.2021 w Zamościu uczestniczyło 12 ekip, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach . Naszą drużynę w tym turnieju prowadził Michał Kożyczkowski, dla którego był to debiut w samodzielnym prowadzeniu zespołu.

Luzinianie rozpoczęli zmagania od niespodziewanej porażki 0:1 z Wkra Żuromin ( mazowieckie). Na szczęście  w drugim grupowym meczu GOSRiT zdołał pokonać LZS Czarnowąsy ( opolskie) dzięki czemu awansowaliśmy do najlepszej 8 turnieju. W ćwierćfinale wpadliśmy na jednego z faworytów imprezy, Ceramikę Opoczno. Po trudnym spotkaniu i świetnej postawie bramkarza Szymona Leśny , wygrywamy 3:1. W półfinale niestety musieliśmy uznać wyższość drużyny ze Śląska, GLKS Wilkowice i pozostała nam walka o brązowe medale. W meczu o 3 miejsce nasz zespół rozegrał najlepsze spotkanie w turnieju pokonując aż 9:0 Polonie Kopytowa ( podkarpackie) , dzięki czemu po raz kolejny GOSRiT Luzino staje na podium Mistrzostw Polski LZS

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Alan Groth.

Warto dodać, że z uczestników finału, wybrana zostanie Kadra Polski LZS, która ma zaplanowane zgrupowania oraz mecze sparingowe ( m in. z Legią Warszawa). Trenerem Kadry został , obecny w Zamościu, Rafał Kaczmarczyk, obecnie II trener Kadry Polski U-16 , któremu pomagać będzie Paweł Radecki.

Wyjazd na finał został dofinansowany przez Pomorski LZS, ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego

Poniżej prezentujemy końcową tabelę turnieju:

1.       GLKS Wilkowice – Śląskie

2.       MKS Jeziorany – Warmińsko – Mazurskie

3.       GOSRiT Luzino – Pomorskie

4.       Polonia Kopytowa – Podkarpackie

5.       Ceramika Opoczno – Łódzkie

6.       MKS WKRA Żuromin – Mazowieckie

7.       LKS Tyszowce – Lubelskie

8.       Radziszowianka – Małopolskie

9.       LKS Orły Bodzentyn – Świętokrzyskie

10.   LZS CZARNOWĄSY –Opolskie

11.    LZS SIEDLIKOW – Wielkopolskie

12.    Promień Mońki – Podlaskie

Zdjęcia: Aleksandra Gordziej