IV kolejka LLH GL

IV kolejka LLH GL rozpoczęła się od meczu juniorów GOSRiT Luzino z KS Kaszuby. Bardzo wyrównany pojedynek, pełen walki i zaangażowania zakończył się remisem 5:5. Pechowego urazu doznał w tym meczu Kuba Drabik, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Ozdobą spotkania była bramka Łukasz Michałka.

W drugim meczu PhotoNasa musiał uznać wyższość i klasę doświadczonych zawodników Chopina Wejherowo, wysoko przegrywając 3:7 i zdobywając swoje bramki w końcówce spotkania. Wejherowiane grali spokojnie, nie forsując tempa i w kluczowych momentach wykorzystywali błędy w ustawieniu młodego zespołu swoich rywali, którym niestety nie pomógł powrót po pauzie spowodowanej kontuzją w I kolejce Dominika Owczarzaka.

Kiedy na tablicy wyników widniał wynik 6:2 dla drużyny 4 Pory Roku, a gracze Barki Łebno nie byli w stanie ani powstrzymać Pawła Rompcy, ani obsłużyć podaniami Sebastiana Richtera, wydawało się, że losy spotkania są rozstrzygnięte. Jednak w drugiej połowie wysoki wynik uśpił czujność Wejherowian, a końcowy wynik 9:8 dla Barki mógł być jeszcze wyższy, bo oba zespoły nie wykorzystały kilku dogodnych sytuacji do strzelenia kolejnych bramek

Wikęd Luzino wysoko pokonał Sołecką Barłomino 10:1, mimo bohaterskiej postawy kapitana Mirosława Joskowskiego w bramce. W tym meczu sędziowie pokazali aż dwie czerwone katki: Paweł Bigus otrzymał drugie napomnienie i w efekcie musiał opuścić boisko za dyskusję i podważanie decyzji sędziwoskich, a Mariusz Stenka za atak na nogi przeciwnika. Komisja Ligi uznała po analizie nagrania, że mimo, iż zawodnik Barłomina trafił w piłkę, to jednak impet i poziom agresji w tym zagraniu kwalifikuje się do zawieszenia na dwa mecze.

W ostatnim meczu wieczoru nie brakowało emocji, głównie jednak wynikających z niepotrzebnej agresywności zawodników Tiger Gym zarówno w stosunku do drużyny przeciwnej jak i sędziów.Doświadczeni zawodnicy GOSRiT wygrali 5:1, a gracze Tygrysów otrzymali aż dwie czerwone kartki. Na szczęści obie drużyny podziękowały sobie za spotkanie.Należy pamiętać, że Luzińska Liga Halowa to amatorskie zawody piłki nożnej, w której powinniśmy szanować siebie nawzajem.

Wyróżniono trafienie Łukasza Michałka z GOSRiT Luzino JA (nagrody zostaną wręczone na oficjalnym zakończeniu ligi).

Tabela i wyniki: www.sklepgl.pl