Mistrzostwa gminy Luzino w siatkówkę plażową

Dnia 4. 08. 2019 r. na boiskach plażowych GOSRiU odbyły się pierwsze w Luzinie zawody w piłce  siatkowej plażowej o Mistrzostwo Luzina. Mecze rozegrano w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i open. Do zmagań przystąpiło 11 drużyn głównie z Akademii Siatkówki  Daniela Plińskiego oraz zawodnicy z Luzina, Pucka, Starzyna, Redy i Braniewa. Imprezę od strony sportowej uświetniła dwukrotna Mistrzyni Polski w Piłce Siatkowej Plażowej Anna Wika, która wsparła w parze młodego adepta siatkówki Remigiusza Detlaffa.

Sędzią głównym zawodów był wicemistrz świata Daniel Pliński. Na zawodach obecny był również reprezentant Polski Marcin Wika.

 

Klasyfikacja końcowa:

 

Szkoły podstawowe

 

I miejsce – Ola Wika, Julia Wesołowska

II miejsce-  Zuza Fularczyk, Julia Wicka

III miejsce-  Martyna Pouch, Weronika Kas

 

Open

 

I miejsce-  Kacper Adamus, Mateusz Bork

II miejsce-  Anna Wika, Remigiusz Detlaff

III miejsce-  Marta Lewińska, Nikodem Dzienisz

 

Za pierwsze 3 miejsca zawodnicy zostali nagrodzeni medalami ufundowanymi przez GOSRiT Luzino. Również pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowy medal Akademii Siatkówki  Daniela Plińskiego. Nie zabrakło także poczęstunku w postaci kiełbasek z grilla.

 

Turniej odbył się dzięki  współpracy GOSRiT Luzino i AS Daniela Plińskiego. Bezpośrednio organizacją zajął się Piotr Sonnenberg, trener i nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie.