Wicelider przegrywa w Luzinie

IV liga: Wikęd Luzino – Jaguar Gdańsk 2:0

Po trzech meczach bez zwycięstwa, w sobotę 14 maja Wikęd Luzino, pokonał  wyżej notowanego rywala, Jaguar Gdańsk 2:0 (0:0) po bramkach Krystiana Opłatkowskiego i Rafała Siemaszki.

Początek spotkania był dla naszego zespołu trudny, gra była rwana i nie potrafiliśmy odpowiednio reagować na ataki gości. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał w bramce Antoni Kichman, który dwukrotnie świetnymi interwencjami ratował nas przed utratą bramki. W końcówce pierwszej połowy obraz gry nieco się zmienił, Przemysław Kostuch bliski był zdobycia bramki po rzucie rożnym, groźną akcję lewą flanką przeprowadził też Tymoteusz Hirsch, ale jego strzał został zablokowany, podobnie jak uderzenie Rafała Siemaszki po składnej akcji.

Po przerwie nasza gra była już dużo lepsza, spokojniejsza, a przede wszystkim – konkretna. Wywalczony rzut karny na bramkę zamienił kapitan, Krystian Opłatkowski, który mógł chwilę wcześniej zaliczyć asystę, dokładnie podając do Rafała Siemaszki, jednak bramkarz zdążył zareagować.

Po zmianach przeprowadzonych w przerwie i w trakcie drugiej połowy, nie pozwoliliśmy już Jaguarowi na zbyt wiele, a w ofensywie tworzyliśmy kolejne sytuacje. Jedną z nich po bardzo dobrym podaniu Szymona Skurata na bramkę zamienił Rafał Siemaszko.

Zmniejszyliśmy dystans do dzisiejszych rywali do 6 punktów i przed meczem Lechii II z Kaszubią, który zakończy jutro bieżącą kolejkę, zajmujemy trzecie miejsce w tabeli. To właśnie z rezerwami gdańskiej drużyny zagramy za tydzień – 21 maja o 11:00 na Traugutta.

Skład KS Wikęd Luzino: Kichman – Damps, Kostuch, Górniak – Regulski (70. Wiczkowski, 83. M. Kędziora), Hirsch 🅰 – Borski, Mienik, Zaworski (46. Murakowski) – Siemaszko ⚽, Opłatkowski ⚽️ (78. Skurat 🅰)