Wikęd remisuje w Bytowie

IV liga. Bytovia Bytów – Wikęd Luzino 1:1

Br. Michał Fierka

Podopieczni trenera Pawła Radeckiego,  jechali do Bytowa mocno osłabieni. Z różnych powodów w tym meczu nie mogli zagrać: Kowalski , Opłatkowski,  Murakowski, Pranga, Karmazyn, Marcin Kędziora, Michał Kożyczkowski, Daniel Lisowski oraz  Katzor. Za to do drużyny po krótkiej nieobecności powrócił Dariusz Mienik. Mimo tych osłabień, Wikęd zanotował piąty ligowy mecz bez porażki, remisując z rezerwami 1-ligowej Bytovi 1:1. Jedynego gola dla Wikędu zdobył Michal Fierka. Dzięki temu remisowi Luzinianie awansowali na 4 pozycję w ligowej tabeli, mając do rozegrania jeden mecz mniej od większości stawki.

Początek meczu nie był najlepszy w wykonaniu naszej drużyny. Gra na niewielkim boisku do tego pokrytego sztuczną nawierzchnią nie sprzyjała zawodnikom z Luzina. Gospodarze, którzy lepiej zaczęli mecz w 17 minucie zdobyli prowadzenie zaskakując defensywę Wikędu sprytnie rozgrywając rzut rożny. Utrata bramki podziałała pobudzająco na drużynę z Luzina, która zaczęła zagrażać bramce Bytovii. W sumie można naliczyć 4 sytuacje, które powinny zakończyć się bramką. Sztuka ta udała się tylko Michałowi Fierka, który w 33 minucie zdobył gola wyrównującego.

Po przerwie to zespół z Luzina przeważał. Brakował jednak ponownie wykończenia i trochę szczęścia. Za to zimnej krwi nie zabrakło w końcówce meczu bramkarzowi, Dominikowi Składowskiemu, który dwie minuty przed końcem spotkania obronił sytuację sam na sam, dzięki temu spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem. .

Skład Wikęd Luzino : Składowski – Borski, Bank, Dąbrowski (Mienik), Kożyczkowski, Czoska, Maszota, Wicon (Michałek), Dąbrowski, Fierka (Splitthof), Zadrowski