Wikęd rozpoczyna rozgrywki ligowe

Od drugiej kolejki ligowe zmagania rozpoczynają zawodnicy IV ligowego Wikęd Luzino, którzy w sobotę 11 sierpnia 2018 roku,  meczem  w Gdańsku z Gedanią zainaugurują nowy sezon.

Drużyna , pod wodza nowego trenera, Pawła Radeckiego, przygotowywała się do nowego sezonu na własnych boiskach, rozgrywając w tym czasie 5 sparingów (zwycięstwa z A-klasowymi rezerwami 7:4, Zenitem Łęczyce 6:1 oraz porażki z III-ligowym Bałtykiem 0:6, II-ligowym Gryfem 1:2 i Stolemem Gniewino 0:1).

Do zespołu oprócz sporej grupy wychowanków , doszło kilku zawodników. Największym wzmocnieniem jest powrót z wejherowskiego Gryfa Jacka Wiconia, który wraz z Pawłem Czoska powinien  decydować o obliczu drużyny. Ponadto do zespołu przyszli: Borski Maciej z Kaszubi Starzyno i Lisowski Daniel ze Stolemu Gniewino. Do drużyny  miał dołączyć jeszcze powracający z Pogoni Lębork ,   bramkarz  Michał Katzor, ale ostatecznie nie zobaczymy go w Luzinie w tym sezonie.

W tym sezonie IV liga składać się będzie wyjątkowo z 19 drużyn. Pomorski ZPN zdecydował „bez walki” dokooptować do rozgrywek rezerwy ekstraklasowej Lechii Gdańsk, co na pewno doda rozgrywkom atrakcyjność, choć nie ma pewności, ze jest to gest zgodny z „duchem sportu” . O awans do III ligi walczyć będzie zapewne już tradycyjnie Gryf Słupsk, Pogoń Lębork oraz Grom Nowy Staw, który długo walczył o promocje do wyższej ligi w ubiegłym sezonie.

Na co stać naszą drużynę w najbliższym sezonie ? Jak swój debiutancki sezon rozpocznie trener Radecki? Pierwsze odpowiedzi będziemy już znali po sobotnim spotkaniu w Gdańsku.

Na własnym boisku Wikęd zagra już 15 sierpnia o godz. 13.00, kiedy to do Luzina przyjedzie słupski Gryf. Już dzisiaj zapraszamy na ten mecz, który zapowiada się bardzo interesująco.