ZA NAMI 3 KOLEJKA LLH GL

W sobotę 16 grudnia odbyła się ostatnia kolejka Luzińskiej Lig Halowej GL w 2017 roku. Już drugi raz z rzędu wszystkim zespołom udało się przynajmniej raz trafić do siatki. Liga jest  dość wyrównana i w każdym meczu można oczekiwać niespodzianek.W pierwszym meczu  KTS-K Luzino nie bez problemów wygrało z juniorami GOSRiT. Mimo kolejnej wysokiej porażki, w pierwszej połowie mecz miał przebieg wyrównany. Przy lepszej skuteczności młodzi zawodnicy GOSRiT mogli wyjść nawet na prowadzenie. Z biegiem czasu bardziej doświadczeni zawodnicy KTS-K zaczęli jednak przeważać, co zaowocowało w drugiej połowie kilkukrotnym pokonaniu występującego w roli bramkarza Dawida Pikulskiego.

Drugie spotkanie pomiędzy Tiger Gym a Wikędem było bardzo emocjonujące. Gra była ostra, posypały się kartki, w tym jedna czerwona (Mariusz Toruńczak –  mecz przerwy w zaległym spotkaniu z KTS-K). Z tego pojedynku zwycięsko wyszli zawodnicy Wikędu. Na uwagę zasługują trzy na trzy trafienia Michała Dąbrowskiego z przedłożonego rzutu karnego.

W trzecim meczu Barka Łebno wygrała z zespołem PhotoNasa 6:2. Obok Wikędu i KTS-K drużyna z Łebna nie straciła jeszcze punktu i na ten moment prowadzą w tabeli LLH GL. PhotoNasa postawiła  trudne warunki, ale swój show znów pokazał Sebastian Richter strzelając aż 5 bramek.
Kolejny mecz był szansą dla drużyn 4 Pory Roku oraz Sołeckiej Barłomino na pierwsze punkty. W meczu padło aż 12 bramek, z których 8 strzeliła drużyna z Wejherowa i to ona zainkasowała pierwsze punkty. Mecz był bogaty w wiele składnych i widowiskowych akcji. Na uwagę zasługuje zwłaszcza jedna z bramek, którą poprzedziło kilku podań z pierwsze piłki.

W ostatnim meczu kolejki Chopina Wejherowo dość pewnie pokonało KS Kaszuby 5:1. W początkowej fazie mecz był dość wyrównany, ale z biegiem czasu co raz bardziej wychodziło turniejowe doświadczenie Wejherowian. W drugiej połowie Chopina kontrolowało przebieg spotkania, prezentując kilka widowiskowych akcji. Warto jednak docenić zaangażowanie debiutującej drużyny KS Kaszuby, która na boisku pokazuje dużo jakości.
Wyróżniono trafienie Pawła Rompcy z 4 Pory Roku (nagrody zostaną wręczone na oficjalnym zakończeniu ligi).