Zmiany personalne w drużynie KTS-K Wikęd Luzino

Przed zbliżającym się sezonem w drużynie Wikędu zaszło kilka zmian. Z klubu odszedł Mateusz Dąbrowski, który po dwóch sezonach gry w Luzinie przeniósł się do beniaminka III ligi, GKS Przodkowo.

Do czwartoligowego Stolemu Gniewino na zasadzie rocznego wypożyczenia odszedł Łukasz Michałek. 18-latek, wychowanek KTS-K GOSRiT Luzino, ma już za sobą testy w Miedzi Legnica i Olimpii Elbląg, teraz będzie trenował pod okiem Tomasza Dołotki.

Były trener luzinian, Grzegorz Lisewski, sięgnął z kolei po Pawła Rutkowskiego, który wzmocni Zenit Łęczyce w rywalizacji gdańskiej klasy okręgowej na zasadzie rocznego wypożyczenia.

 

Jeszcze w trakcie sezonu do Gryfa Wejherowo po wypożyczeniu wrócił bramkarz Robert Wika.

 

Po rocznym wypożyczeniu, Orkan Rumia pozyskał na zasadzie transferu definitywnego, bramkarza Dominika Składowskiego, który bronił barw Wikędu w sezonach 2017/18 i 2018/19.

Treningów nie wznowili Radosław Robakowski, Michał Fierka i Jakub Tobiaski.

Przed trenerem Tomaszem Bronerem trudne zadanie wypełnienia ubytków młodymi wychowankami z roczników 2002, 2003 i 2004, którzy oprócz gry w IV lidze, rywalizować będą także w swoich ligach wojewódzkich – juniora starszego po okiem Michała Dąbrowskiego i juniora młodszego pod okiem Karola Piątka i Grzegorza Semaka. Część z nich z pewnością będzie też nabierała doświadczenia w drużynie A-klasowych rezerw, których trenerem jest Maciej Pliński.

Współpraca całego ww. sztabu, w skład którego wchodzi także trener bramkarzy, Paweł Radecki, ma przynieść korzyści przede wszytskim szkoleniowe, ale oby także wynikowe.

W kolejnym poście znajdziecie informacje o nowych zawodnikach klubu. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu.